Czym jest akcja?

Początki akcji Pomaluj Świat sięgają 2003 roku, kiedy to kilkuosobowa grupa ludzi o wielkich sercach, postanowiła mieć pozytywny wpływ lokalną społeczność i zacząć nieść pomoc najbardziej potrzebującym ludziom. To właśnie tego roku zrodził się pomysł, aby zacząć zmieniać życie osób najbardziej potrzebujących poprzez zmianę ich otoczenia na lepsze. Od tamtej pory przez przez kolejne lata grupa wolontariuszy, własnymi rękoma, za własne pieniądze, z pomocą firm i innych ludzi wielkiego serca, rok rocznie pomaga wyremontować i odmalować mieszkania ubogim rodzinom, często wielodzietnym, oraz instytucjom społecznym, których nie stać by zmienić swoje otoczenia na lepsze.

W 2003 roku po raz pierwszy pomalowany został oddział dziecięcy w oleskim szpitalu powiatowym. Na przestrzeni lat niemal co roku odbywały się mniejsze i większe remonty. Działaliśmy nie tylko na terenie Olesna, ale również w Bzinicy Nowej, Podłężu Szlacheckim, Radłowie, w Sowczycach, Sternalicach, oraz Kościeliskach. W 2013 akcja wyszła daleko poza granice naszego kraju poprzez Monikę, która wyjechała na rok jako wolontariuszka do afrykańskiej Ghany i tam z jej inicjatywy powstało przedszkole i centrum edukacji imienia Janusza Korczaka w Mankessim. Więcej o tym przeczytasz tutaj.

Założeniem „Pomaluj Świat” jest pomoc ubogim, często wielodzietnym rodzinom, które nie stać na to by odremontować sobie mieszkanie, a także pomoc instytucjom społecznym. Pomoc jest zupełnie darmowa, bezinteresowna i nie ma żadnego charakteru religijnego. Zapraszamy do udziału wszystkie osoby chętne by pomagać. Nie potrzebujesz specjalistycznych umiejętności, wystarczą chęci i ręce gotowe do pracy.

Do współpracy zachęcamy również profesjonalne firmy remontowo-budowlane z Olesna i okolic, a także sklepy z asortymentem pomocny przy remontach i malowaniu. W tym roku chcemy odświeżyć przynajmniej jedno mieszkanie, a jeśli wystarczy rąk do pracy i materiałów to liczymy na więcej. Przyłącz się!

Więcej o Akcji, oraz szczegóły kolejnych lat remontów znajdziesz na stronie www.pomalujswiat.pl, oraz w zakładce Archiwum.

Więcej zdjęć i filmów znajdziesz na facebooku